TECNO IMPIANTI SRL.

Tecno Impianti Srl, 1979 yılında, metal teller için tel çekme makinelerinin yapımında 20 yıllık deneyime sahip olan Angelo Gnecchi tarafından kuruldu.

Şirket, Lecco'nun endüstri sektörünün ağırlık bulunduğu Valgreghentino kasabasında kurulmuştur. Valgreghentina kasabası çelik tellerin işlendiği tel çekme sektörünün yaygın olduğu bir yerdir. Bu çok önemli, çünkü bu sektörde yıllardır başarıyla çalışan firmaların, malzeme ve hizmet tedarikçilerinin desteklerinden yararlanabiliyoruz.

Tecno Impianti'nin ürettiği tel çekme makineleri, başlangıçtan bu yana, yoğun iş vardiyasında kullanılan ve ağır iş yükü taşıması gereken makineler için çok önemli olan güçlü yapıları ile kendilerini farklı kılmıştır.

Tecno Impianti'nin web sitesini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

MAKİNE MODELLERİ

 • METAL TEL HADDE MAKİNELERİ
 • SKP MODEL INLİNE TEL HADDE MAKİNELERİ
 • BULLBLOCK YATAY VE DİKEY TEL HADDE MAKİNELERİ
 • ÇOK KAFALI TEL HADDE MAKİNELERİ
 • TEL DOĞRULTMA VE KESME MAKİNELERİ
 • TEL HADDE MAKİNESİ İÇİN YARDIMCI EKİPMANLAR
 • YATAY KANGAL BESLEME SEHPALARI
 • INCE TEL SARGI MAKİNELERİ

SKP MODEL INLINE TEL HADDE MAKİNESİ

Kangal açıcı sehpa ile Soğuk Dövme presi arasına konumlandırılan yatay eksenli tek parçadan oluşan bir tel hadde makinesidir.

İşlevi, teli soğuk dövme uygulaması için gereken tam tel çapına göre boyutlandırmaktır.

Inline hadde makinesi, soğuk dövme presi ile entegre olarak çalışır.

Dengeleyici kol ("oynar"), soğuk dövme makinesinden gelen tel talebine göre çekme hızını otomatik olarak düzenler.

Niçin bağlantı elemanları üretimi yapan firmalar, SKP model tel çekme makinelerimizi kullanmaktadır?


Maliyet tasarrufu, Çünkü harici tel çekme yerine yarı mamul tel kullanılır.

Azaltılmış stok, çünkü stoklarınızda üretim ihtiyaçlarınızı karşılayacak sabit tel çapları bulundurabilir ve bu tel çaplarından farklı üretimler için istenilen tel çaplarını İnline hadde makinesinde elde edebilirsiniz.

Metalin Soğuk Dövme İşleminde kolay Şekillendirilmesine imkan tanır, çünkü tel soğuk dövme makinesine girmeden hemen önce çekilir. Tel sıcaktır, bu nedenle şekillendirilmesi daha kolaydır. Önceden çekilmiş telin stokta bekletilmesiyle oluşan sertleşme sorunu ortadan kalkar.

Çap kontrolü, çünkü SKP tel çekme makinesinde tel çapı, nihai soğuk dövme işlemi için gerekli olan tel çapına en yakın toleranslarda üretilir. Daha iyi tel yüzeyi, çünkü sırayla çekilen tel temiz bir yüzeye sahiptir ve yağlanır, bu da ürün kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olur.

İyileştirilmiş takım ömrü, çünkü sıcak, yağlanmış ve hassas şekilde boyutlandırılmış tel, soğuk dövme tezgâhlarının ömrünü uzatmaya katkıda bulunur.

Daha ağır bobinlerin kullanılması mümkün olacağından duruş süreleri kısalır. Soğuk Dövme makinelerinin tel çekme yükü yüksel tonajlı kangallardan telin çekilmesi için yerli olmayabilir, Bu işi SKP tel çekme makinesi yapar ve üretim için gerekli olan tel malzemeyi Inline haddenin tamburuna sarılan çekilmiş telden pres hattına besler.

Düşük işletme maliyetleri, çünkü SKP tel çekme hızı yüksek değildir (metre/dk), bu nedenle çekme kalıpları ve yağlayıcı maliyetleri çok düşüktür. Dahası, aynı makine operatörü hem soğuk dövme presini hem hadde makinesini birlikte kullanır.

Hat içi tel çekme makinelerimiz, SKP model olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebilen 15 farklı standart modelde üretilmektedir.

Tel çap aralığı Ø2,0 mm ile Ø35,0 mm arasında değişen farklı makine modellerimiz bulunmaktadır.

BULLBLOCK TEL HADDE MAKİNESİ

Yatay BULLBLOCK Tel hadde Makineleri soğuk dövme bağlantı elemanları üretimi yapan firmalar için yüksek çaplı tel hammadde gereksinimleri karşılamak için metal telin istenilen çapa düşürülmesi için 4 farklı modelde minimum Ø6,0 mm tel çapından maksimum Ø30 mm tel çapına hadde makinesi imalatı yapmaktadır.

Dikey BULLBLOCK Tel Hadde Makineleri küçük ve orta çaplı tellerin çekilmesi için kullanılan dikey tel çekme makineleridir. MV ve MVC olmak üzere iki farklı üretim modeli bulunmaktadır.

Ø4,0 mm'den Ø12,0 mm'ye kadar çeşitli tel çaplarını kapsayan MV modellerinde, çekilen tel, tel çekme kepçesine sarılabilir ve daha sonra bir bobin çıkarıcı ile alınabilir veya tel çekme işleminden sonra, çekilmiş tel makaralar üzerine yerleştirilmiş dikey bir biriktiriciye yönlendirilebilir.

Yaygın olarak dikey ters çevrilmiş BULLBLOCK Hadde makinesi olarak bilinen MVC modelleri, Ø5,0 mm ile Ø9,0 mm arasında çeşitli tel çaplarını kapsar. Bu tip makineye çekilen tel, tel çekme kancasının altına yerleştirilmiş tel taşıyıcılar üzerine çekilir.

ÇOK KAFALI TEL HADDE MAKİNESİ

Tecno Impianti düz hatlı çok pasolu tel çekme makineleri tasarlar ve üretir. TR Model hadde makinesi küçük çaplı tellerin kuru tel çekme işlemleri için kullanılır.

Maksimum giriş çapı Ø6,0 - 6,5 mm olan tel hadde makinelerimizle, Nihai tel çapını minimum Ø1,80 mm kadar düşüren makinelerimiz bulunmaktadır. Ayrıca giriş çapı Ø3,0 mm olan ve çıkış tel çapı minimum 0,80 mm’ye kadar düşürebilen tel hadde makinelerimizde bulunmaktadır.

Çekilmiş telin sarım işlemi makaralar üzerine veya bobinlerin üzerine yapılabilmektedir.

TEL DOĞRULTMA VE KESME MAKİNESİ

Tecno Impianti geliştirmiş olduğun yeni tel doğrultma ve kesme makine modeli olan EvoCUT bir güç, teknoloji ve tasarım harikasıdır.

Karbon Çelik, Paslanmaz Çelik, Pirinç, Bakır, Bronz vb. malzemelerden yapılmış düz kangal şeklinde tedarik edilen düz tellerin doğrultulması ve kesilmesi için kullanılırlar.

Eksenel kontrollerin yönetimi için fırçasız servo motorların ve çok yüksek kaliteli planet dişli kutularının kullanılması, bitmiş ürün üzerinde dinamik, boyutsal ve kalite açısından mükemmel bir performans sağlar.

Basınç kontrolü için orantılı valfler, operatörün her bir uygulama için çekme ve konum transdüseri ile ilgili ayarları kaydetmesine izin vererek, ayar değerlerinin zaman içinde sabit kalmasını sağlar.

EvoCUT makineleri için geliştirilen yazılım, basit ve sezgisel bir grafik arayüzü ile oldukça performanslıdır; bu, işlem talimatları aracılığıyla çap değişikliği için gereken süreyi optimize etmeye izin verir.

Bu makinelerin iki versiyonu mevcuttur:

 • EvoCUT3080 (Ø 3,0 - 8,0 mm )
 • EvoCUT6012 (Ø 6,0 - 12,0 mm).

YATAY KANGAL BESLEME SEHPALARI

AP MODEL olarak tasarlanan ve motor sürücülü çalışan kangal açıcılar, soğuk dövme makinelerini veya orta-büyük çaplı teller için kullanılan metal tel hadde makinelerini beslemek için kullanılır.

Ana işlevleri şunlardır:

Kangal halindeki hammaddeyi bir sonraki üretim makinesine (In Line Hadde, BullBlock Hadde veya Soğuk Dövme Presi) beslemeden önce metal teli düzeltir ve üretim hattının hızına bağlı olarak gerekli hammaddeyi üretim hattına besler. Durma sürelerinin tutarlı bir şekilde azaltılmasıyla üretim verimliliğine katkı sağlar.

Soğuk Dövme Makinesinin tel çekme sistemindeki yükü azaltarak, telin soğuk dövme makinesinin tel besleme makaralarına sorunsuz bir şekilde iletilmesini sağlar.

Soğuk Dövme makinesinin genel verimliliğini artırır.

Motor tahrikli olarak çalışan bobin açıcılarımız Ø12,0 mm ile Ø36,0 mm arasında ve farklı ölçülerde kangal taşıma kapasitesine sahip modellerden oluşmaktadır.

Aşağıdaki aksesuar cihazlarla birlikte olarak temin edilebilir:

 • Daha ağır kangallar için daha uzun kangal tutma kolu.
 • Küçük çalışma alanlarında operatöre bobin yükleme aşamasında yardımcı olmak için döner taban.
 • Ek tel doğrultma merdane seti.
 • Dairesel tel kesme testeresi.
 • Soğuk Dövme makinesinin duruş sürelerini daha da azaltmak için iki kangal tutma kolu ile de tedarik edilebilir. İlk kol üzerinde bulunan hammadde Soğuk Dövme Presine beslenirken, operatör ikinci koldaki bobini hazırlamaya başlayabilir. Birinci koldaki bobin boşaldığında, döner taban sayesinde ikinci kol çalışma konumuna getirilmektedir.

YATAY TEL SARGI MAKİNELERİ ( SPOOLER )

Tecno Impianti, Soğuk Tel haddeleme hattından gelen düz veya nervürlü telin sabit makaralarına sarılması için BO Model Yatay tel sargı makineleri tasarlar ve üretir

Yatay sargı makinelerimiz istenilen uygulamaya göre farklı boyutlarda mevcuttur. Makarayı çıkarıldıktan sonra dikey konuma getirmek için kullanılan bobin devirme ünitesi ile entegre edilebilirler.